14 Mart 2014

(XXXX) XL - HAYAL - AYŞE KULİN


Çok sevdiğim yazarların yeni kitaplarını kaçırdığım dönemler oluyor bazen. Aylar sonra haberim oluyor o kitabın çıktığından. Bu kitapla ilgili yazarken fark ettim ki, o zamanlarda ben içime kapanık oluyorum, dünyadan elimi eteğimi çekiyorum.

Neyse ki, şu an öyle bir dönemde değilim :O). Kitap yayınlanalı çok olmamış. Dün başladım, bu sabah bitirdim ve üzerinden çok geçmeden sizlerle paylaşmak istedim.

Hayal, bir kurgu kitap değil. Kulin'in yazarlık sürecine bir bakış. Otobiyografik kitapları ve Kulin'i sevdiğimden zevkle okudum ben. Kulin'in ilk tanınmasının ellili yaşlarındayken olduğunu öğrendim mesela. Aslında geç bir yaş, ben hep ezelden beridir bilinen biri gibi düşünmüştüm. Yayınlatana kadar kitaplarını kaç kereler geri çevrildiğini gördüm. Nedense ya da belki de, ben okuduğumda ünlü olmaya başlamış olduğundan çetin bir süreç yaşamış gibi değil de kitapları hep böyle havada karada kapılan biri olduğunu zannetmiştim daha önce. 

Sonuçta, rahat okunan ve değerli bilgiler içeren bir kitap benim açımdan. Tavsiyemdir.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Ayşe Kulin'i çok severim, otobiyografileri de çok severim. Bu kitap benim için de kaymaklı ekmek kadayıfı gibi oldu. Hem kolayca, hem de zevkle okudum. Bizim şu an gördüğümüz yere gelene kadar bayağı zorlu yollardan geçmiş. Ben de çok sevdim kitabı
Çenebaz

Burcu-Mutfak Camı dedi ki...

Çenebaz,

Uzun süre sonra senden haber almak mutlu etti beni :O).